MENU

Mistrzostwo Wielkopolski jest nasze!

25.07.2019 r.

Zawodniczki Akademii Siatkówki Braci Lach mistrzyniami Wielkopolski młodziczek. W rozgrywanym w Szamotułach Finale Mistrzostw Wielkopolski pilanki rozegrały cztery spotkania, a w wielkim finale pokonały zespół gospodarzy Szamotulanin Szamotuły 2:1.

W finale mistrzostw wzięło udział 6 najlepszych drużyn z Wielkopolski. Wśród nich dwie drużyny z Piły, KS ASBL i SPS Volley Piła. Siatkarki ASBL, prowadzone przez Marcina Grocia rozpoczęły turniej od zwycięstwa2:0 nad pilskim Volleyem. Tym samym siatkarki braci Lach mocno przybliżyły się do walki o strefę medalową mistrzostw. – Mecz otwarcia zawsze jest trudny i bardzo obawialiśmy się pojedynku z dobrym zespołem SPS-u. Ciężka praca na treningach naszych siatkarek przyniosła jednak efekt w postacie pewnego zwycięstwa 2:0– podsumowuje pierwszy wygrany mecz starszy z braci Lach, Przemysław.

W drugim meczu Akademia Siatkówki spotkała się z zespołem Siedemnastki Kalisz. Ten mecz zakończył się zwycięstwem kaliszanek 2:1, jednak nie przeszkodziło to siatkarkom z Piły zająć pierwszego miejsca w swojej grupie. – Do pierwszego miejsca w grupie potrzebowaliśmy wygrać jednego seta. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i pierwsza partia zakończyła się naszym zwycięstwem– mówi trener Marcin Groć. – Bardzo się cieszę, że pomimo porażki w tym meczu mogłem dać pokazać się na tak ważnym turnieju najmłodszym siatkarkom, dla których samo wejście na parkiet jest ogromnym doświadczeniem. Pokazanie swoich umiejętności przez te młode dziewczynki z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie – kończy trener zwycięskiego zespołu.

W niedzielnym półfinale ASBL stanął przez siatkę z ubiegłorocznymi triumfatorkami mistrzostw, zespołem Enea Energetyk Poznań. Tutaj pilanki również nie zawiodły. Pokonały rywalki ze stolicy Wielkopolski 2:0.

Finał to ogromne emocje dla obu zespołów, a zagrały w nim UKS Szamotulanin Szamotuły i KS ASBL Piła. Ten mecz mógł podobać się kibicom zgromadzonym w hali Szamotulanki. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem pilskiego zespołu. Drugi set to zupełna dominacja gospodyń, które w tej partii były wyraźnie skuteczniejsze. Tie break to walka punkt za punkt i zwycięstwo 15:13 drużyny KS ASBL PIŁA.

KS ASBL Piła, Szamotulanin Szamotuły oraz Enea Energetyk Poznań awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Akademia Siatkówki Braci Lach w swojej grupie będzie organizatorem tego turnieju. ¼ MP odbędzie się w Pile w dniach 22-24.03.